Čaputová porušila sľub potvrdený len včera

Prezidentka Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA/Jozef Jakubčo)

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová sa v piatok v poobedných hodinách zúčastnila divadelného predstavenia s homosexuálnou tematikou pri príležitosti konania Dúhového pochodu v Bratislave. Len včera pritom prostredníctvom Facebooku avizovala, že v snahe slovenskú spoločnosť spájať nepríde ani na LGBT akciu, ani na pochod konzervatívcov s názvom Hrdí na Rodinu.

Ako informovali médiá, na predstavenie v Novej Cvernovke sa hlava štátu sčasti odviezla aj električkou. Na javisku ju potom čakala pôvodná domáca inscenácia Príbeh geja, príbeh lesby snažiaca sa na základe mozaiky príbehov LGBT komunity priblížiť fázy ich života.

A to doslova len pred niekoľkými hodinami zopakovala svoj predvolebný sľub, že sa podobných krokov zdrží. „Ako som hovorila aj pred nástupom do úradu, v sobotu sa nezúčastním ani na Dúhovom pride, ani na pochode Hrdí na rodinu. Rešpektujem však právo oboch komunít uplatniť svoju slobodu prejavu,“ píše sa na jej účte na sociálnej sieti.

Svoj záväzok tak účasťou na sprievodnej akcii gaypride-u minimálne z veľkej časti porušila, aj keby sa samotného pochodu už nezúčastnila.

Snaha nepolarizovať verejnosť je iba jej kalkul

Vzhľadom na stranícke zázemie prezidentky v podobe liberálneho Progresívneho Slovenska a deklarované ústretové postoje k požiadavkám homosexuálov, návšteva Cvernovky neprekvapila, potom však vyvstáva otázka, na čo slúži podobná pretvárka.

Odpoveďou môže byť, že Čaputová sa, podobne ako predchodca Kiska, v kampani z veľkej časti opierala aj o snahu vykonávať úrad v prospech všetkých ľudí. A túto masku by si rada ponechala minimálne na začiatku výkonu funkcie.

Paradoxne jej táto hra na nezaujatosť vychádza a teší sa podpore aj tých voličov, s ktorými nezdieľa základné hodnotové postoje. No nie z toho dôvodu, že by jej to vedeli prepáčiť, ale pre to, že si kvôli šikovnosti PR tímu z paláca ani neuvedomujú, že prezidentka miery do ich brány.

Žiadalo by sa však zreteľnejšie priznať farbu a prestať s floskulovitým balamutením konzervatívnejšieho voliča. Minimálne vtedy, keď je medzi jeho vábením a „chytením“ časový úsek iba niekoľko hodín.

Nie je to fér. Ani voči nim a de facto ani voči „dúhovým“ ľuďom, ktorých prezidentka sa veľkú šou akosi hanbí rozbaliť.

— Tím Denník S

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter