VIDEO Nový Smer Petra Pellegriniho? Dištancujú sa od svojej histórie, hodnotí Baránek

Peter Pellegrini (Zdroj: reprofoto Facebook/P.Pellegrini)

Len pár mesiacov pred voľbami prichádza Smer s novým logom aj videom, ktoré prezentuje premiéra Petra Pellegriniho v úplne novom, pre Smer neobvyklom, svetle. Podľa spotu sa zdá, že Smer stavil na prísľub zmeny nielen v logu, ale aj v názve. Strana Roberta Fica sa v kampani prezentuje ako „nový“ Smer. Podľa analytika Jána Baránka je to signál, že sa chcú odstrihnúť od minulých problémov.

Smer vymenil červenú ružu za šípku v národných farbách v tvare „S“ smerujúcu na hor a súčasťou intenzívnej kampane strany je najnovšie aj prísľub „zodpovednej zmeny“. Tú v profesionálne natočenom videoklipe prezentuje jednotka kandidátky Smeru Peter Pellegrini.

Premiér v dva a pol minútovom videu hovorí o 30 rokoch, ktoré Slovensko prešlo od revolúcie a pripomína výhody ako kvalitnejší život či slobodné cestovanie do cudziny. Varuje však pred zložitými časmi a v tejto súvislosti pripomína vyhrážky tureckého prezidenta, ktorý chcel zaplaviť Európu utečencami, blížiacu sa krízu aj brexit.

„Čelíme však aj domácim hrozbám. Vražda dvoch mladých ľudí vyplavila emócie a rozdelila Slovensko. Začali sme medzi sebou stavať múry a barikády. Deštruktívna opozícia a niektoré spolitizované médiá šíria výlučne negatívne správy,“ vraví Pellegrini v spote z predvolebnej kampane Smeru.

Podľa premiéra to takto na Slovensku ďalej ísť nemôže a hovorí o zmene. Ani v tomto prípade však nechýba politický útok na opozíciu. „Slovensku opäť potrebuje po desaťročiach zmenu. Máme však dve možnosti tejto zmeny. Jedna z nich je nezodpovedná a nebezpečná,“ pri týchto slovách Pellegriniho sa vo videu objavuje krátky záber na utečencov.

Volebný líder Smeru tvrdí, že Slovensko potrebuje pozitívnu a najmä zodpovednú zmenu. „Ako predseda vlády vám ponúkam práve takúto zodpovednú zmenu,“ sľubuje Pellegrini v spote.

SLOVENSKO POTREBUJE ZODPOVEDNÚ ZMENU

SLOVENSKO POTREBUJE ZODPOVEDNÚ ZMENUSlovensko potrebuje pozitívnu a zodpovednú zmenu, ktorá všetkým zabezpečí lepší život. Tým starším, ktorým za mnoho vďačíme a ktorí stelesňujú pamäť nášho národa. Zmenu pre rodiny s deťmi i pre zamestnancov, ktorí sú krvou a hybnou silou našej krajiny. A potrebujeme nádej pre mladých, ktorí predstavujú našu budúcnosť. K takejto zodpovednej zmene vás všetkých pozývam.

Gepostet von Peter Pellegrini am Samstag, 30. November 2019

Politický analytik Ján Baránek priznáva, že je pri najmenšom zvláštne, keď o zmene hovorí člen strany, ktorá bola pri moci tri volebné obdobia, ale dodáva, že ide aj o niečo iné. „Evidentne chce naznačiť, že sa chystá, alebo už nastala zmena aj v samotnom Smere. Znamená to zrejme odklon od korupcie a neviem ešte čo všetko má namysli,“ povedal Baránek.

Časť Smeru sa podľa analytika snaží svojim voličom naznačiť, že smeruje niekde trochu inde. „Snažia sa dať voličom najavo, že oni sa ako keby dištancovali od tej doterajšej histórie Smeru,“ myslí si Ján Baránek.

Smer teda podľa analytika zvolil taktiku zmeny, ktorá bola možno dobre viditeľná už pred začiatkom oficiálnej predvolebnej kampane, keď sa predseda strany Robert Fico vzdal prvého miesta na kandidátke Smeru a prenechal ho svojmu nástupcovi v premiérskom kresle Petrovi Pellegrinimu. Už vtedy sa začalo hovoriť o tom, že v strane nastávajú zmeny, čo sa teraz potvrdilo s príchodom nového loga a prívlastku „nový“ Smer, ktorý má ešte zdôrazniť príchod zmeny. Ako sa táto zmena podpíše na volebnom zisku Smeru, ukážu februárové parlamentné voľby.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

SaS nepodporí predĺženie núdzového stavu

SaS nepodporí predĺženie núdzového stavu

Koaličná strana SaS odmieta predĺženie núdzového stavu. Uviedol to hovorca strany Ondrej Šprlák, pričom za dostatočný dôvod považujú nulový kĺzavý medián. Straníci taktiež varujú pred negatívnymi dopadni predlžovania núdzového stavu. Koaličná strana Sloboda a solidarita je proti predĺženiu núdzového..