Bola to Balciarova slabá nepremyslená pomsta, vraví Naď po zrušení obvinenia

Jaroslav Naď (Zdroj: J.Naď/Facebook)

Člen hnutia OĽaNO, analytik Jaroslav Naď dostal od Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) naspäť svoj mobilný telefón a bolo mu odovzdané uznesenie o zrušení obvinenia z vyzradenia utajovanej skutočnosti. Podľa Naďovho právnika Daniela Lipšica bolo obvinenie spravodajskou hrou a intrigou zo strany vedenia Vojenskej spravodajskej služby (VSS).

Vyšetrovateľ vyhovel žiadosti Naďovho advokáta na zrušenie obvinenia, ktoré národná kriminálka riešila na podnet VSS a jeho šéfa Jána Balciara. S ním má Naď dlhodobé spory. Prednedávnom navyše poukázal na Balciarov nemalý majetok, o ktorom opozičný politik tvrdí, že by si ho šéf VSS nemohol zo svojho príjmu dovoliť.

„Neboli naplnené zákonné znaky trestného činu ohrozenia utajovanej skutočnosti. Vyšetrovatelia NAKA aj v tomto prípade konali profesionálne, ale boli zavedení vedením vojenského spravodajstva, ktoré podsunulo NAKA informácie, ktoré nezodpovedali dôkazom. Považujem to za akúsi spravodajskú hru vojenského spravodajstva,“ povedal Lipšic s tým, že oceňuje rýchlu prácu vyšetrovateľa aj dozorujúceho prokurátora.

Lipšic zopakoval, že ide o „spravodajskú hru“ alebo „intrigu“ zo strany vojenského spravodajstva. V tejto súvislosti varoval, že premiér Peter Pellegrini by si mal dával pozor na to, akým informáciám z VSS dôveruje. „Lebo nekorešpondujú so zabezpečenými dôkazmi,“ zdovodnil Lipšic. Dodal, že jeho varovanie sa rovnako týka aj poslancov kontrolného výboru a sudcov, ktorí dávajú súhlas s použitím informačno-technologických prostriedkov.

Nepremyslená pomsta

„Bolo mi od začiatku jasné, že to bolo celé postavené na vode. Hlavne v tom bol zrejmý úmysel, ktorý mal pán Balciar, ktorý disponoval informáciami, na základe ktorých som bol obvinený už od februára tohto roku a trestné oznámenie podal, až keď sme s kolegami Hegerom a Budajom mali tlačovú konferenciu s výzvou, aby okamžite odstúpil kvôli majetku, ktorý nevie vydokladovať. Bola to nepremyslená pomsta a bola veľmi slabá,“ povedal po prevzatí rozhodnutia Naď.

Člen hnutia OĽaNO dodal, že je rád ako sa k veci postavil vyšetrovateľ NAKA. „Dokázal, že taká dôležitá bezpečnostná zložka, ako je vojenské spravodajstvo, je v rukách človeka, ktorý by tam nikdy nemal byť a už teraz by mal okamžite skončiť,“ vyhlásil Jaroslav Naď. Podľa neho by malo platiť „padni, komu padni“ ako hovorí aj premiér Pellegrini.

Druhé konanie, v ktorom je Naď podozrivý uz korupčného správania je podľa Lipšica zatiaľ v neznámom štádiu. „Boli odstúpené materiály vojenského spravodajstva. Musím povedať, že rovnako pochybnej relevancie na iný útvar NAKA a predpokladám, že ten tieto skutočnosti preveruje,“ uviedol Naďov právny zástupca. Podľa Lipšica ide v prípade tohto obvinenia o absurdné a vyfabulované skutočnosti prezentované v neuveriteľnom svetle.

Mobilný telefón, ktorý NAKA Naďovi zhabala mu bol vrátený a analytik povedal, že si v ňom po zapnutí našiel stovky neprečítaných správ, ktoré mu prišli, keď bol mobil u vyšetrovateľa. Na otázku novinárov, či sa teraz neobáva komunikácie z mobilu, ktorý mu vrátila NAKA so smiechom odpovedal, že si chcel na Vianoce aj tak kúpiť nový.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...