Blanár pustil Počiatka k vode, Matovič hovorí o vizitke vlády Smeru

Ján Počiatek (Zdroj: SITA)

Padni komu padni – týmito slovami v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom reagoval podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár na zverejnené video, ktoré zachytáva, ako bývalý minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada od vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku krytie v kauze Tipos.

Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič povedal, že je to “vizitka 12 rokov akože budovania sociálneho štátu”.

Vo videu Počiatek spomína aj to, že bývalý predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota zarobil na predaji emisných kvót. Podľa Matoviča mali trestné oznámenie podať bývalý minister financií Počiatek aj predseda strany Smeru-SD Robert Fico, keď vedeli, čo urobil vtedajší Slota. Blanár povedal, že právne stanoviská nepozná a malo by sa to všetko dôsledne vyšetriť.

V relácii diskutovali aj o kandidátkach pre nadchádzajúce voľby do Národnej rady SR. Matovič kandidačnú listinu odovzdá dnes o trištvrte na dvanásť. Vysvetľuje, že kandidátku sa snažia vyšperkovať do poslednej možnej chvíle a zatiaľ je s ňou veľmi spokojný. Blanár neskoré zverejnenie kritizuje a príde mu nekorektné. S kandidačnou listinou strany Smer-SD je Blanár spokojný, keďže prináša sľubovanú zmenu.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...