Nové farebné osvetlenie Prezidentského paláca vyvolalo rozruch

(Zdroj: facebook.com)

AKTUALIZOVANÉ Súčasťou predvianočných príprav je aj každoročné zdobenie a osvetľovanie budov. Zvyk tentokrát neobišiel ani prezidentský palác. Aj preto jeho priečelie zažiarilo širokou škálou farieb. Inštalácia ale príliš veľa pozitívnych reakcii nezožala a mnohí ju dávajú do súvisu s progresívnymi politickými názormi Zuzany Čaputovej. Ako však upozorňuje hovorca prezidentky, farebná iluminácia bola iba testovacia.

Fasáda reprezentatívneho sídla je upravená len niekoľko hodín a už stihla vyvolať búrlivú diskusiu na sociálnych sieťach. Niektorí vďaka farbám poukazujú na podporu LGBT komunity, i keď dôkazy o úmysle upozorniť na menšinu chýbajú. Iní zase aj bez toho vidia v osvetlení gýč, ktorý by nemal byť súčasťou dôležitej historickej budovy.

Monitorovať postoj ľudí k tejto nevšednej ozdobe sa snaží aj portál Bratislavských novín a pri tejto príležitosti usporiadal anketu, v ktorej sa dovedna až 88 % respondentov vyjadrilo, že osvetlenie im prekáža a zdá sa im nevkusné.

Prezidentkin hovorca Martin Strižinec ale verejnosti odkázal, že iluminácia sa iba testuje a nejde o jeho definitívnu podobu. „Palác bude môcť byť v budúcnosti nasvietený v rôznych farbách pri špecifických príležitostiach, ale prioritne bude osvetlený klasickým bielym svetlom a aj v tme tak vynikne architektúra paláca,“ dodáva.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...