Maiga po návrate z kriminálky zostáva tajuplný. Ďakujem za podporu, odkazuje fanúšikom

Ibrahim Maiga (Zdroj: youtube.com)

Denník S dnes ako prvý informoval o tom, že známy slovensko-malijský umelec Ibrahim Maiga dostal do rúk predvolanie na kriminálnu políciu. Z dostupných správ je zrejmé, že k jeho výsluchu pred niekoľkými hodinami skutočne prišlo. Verejnosť sa ale o dôvodoch „opletačiek“ dozvedieť tak skoro nemusí, Maiga má totiž od mužov zákona odporúčané mlčať.

Herec ešte pred návštevou polície na svoj facebookový účet napísal, že jeho predvolanie môže súvisieť s názormi prezentovanými v známom internetovom rádiu InfoVojna.

Rečnil v ňom napríklad o kolonizácii Afriky, financovaní teroristov spriatelenými krajinami, situácii v domácom Mali, tvorbe prevratov na čiernom kontinente, kritizoval aj Európsku úniu a dotkol sa taktiež problematiky ĽSNS.

Pravdepodobne však ide len o zhodu náhod a jeho ostro sledované vystúpenie príslušným orgánom skôr poslúžilo na pripomenutie jeho návratu na Slovensko. Nakoľko Maiga sa posledné roky zdržuje prevažne v Afrike, kde si založil rodinu.

Herec a spevák tmavej pleti je totiž pre políciu zaujímavý v inom, o poznanie citlivejšom prípade. Ako sme tiež informovali ráno, o Maigovi sa špekulovalo ako o človeku, ktorý v Mali poskytol útočisko hľadanému exsiskárovi Ľubošovi Kosíkovi, ktorý má byť zapletený do notoricky známeho únosu Michala Kováča ml.

Túto myšlienku podporujú aj jeho čerstvé slová uverejnené na Facebooku. Keď viacerých jeho virtuálnych priateľov zaujímal dôvod predvolania, Maiga im stručne odvetil, že musí „byť diskrétny, aby si neurobil ešte horšie“ a neskôr zopakoval, že „musí byť ticho, aby si to nekomplikoval.“

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter