Snažila sa uniknúť sekte, píše bulvár o vražde Violy. Kresťanský spolok hovorí o dezinformáciách

Viola Macáková (Zdroj: facebook.com)

Niekoľko dní po vražde Violy Macákovej prišli bulvárne média so špekuláciami, že skutok môže súvisieť s jej členstvom v Apoštolskej cirkvi. Hoci to priamo nenapísali, atmosféra článkov tento dojem navodzovala. Organizácia sa bráni a vo svojom stanovisku uvádza, že ju mrzí, že sa tento kriminálny prípad zneužíva na hanobenie cirkvi a šírenie náboženskej neznášanlivosti.

S touto tézou ako prvý vyrukoval portál pluska.sk, ktorý napísal, že Macáková bola „oddanou členkou“ tohto spolku a odkedy v ňom figurovala, vraj sa začala zahaľovať od hlavy až po päty a menej sa líčila.

Sekta, ovečky a snaha uniknúť

„Nové ovečky krstia počas hromadných obradov v jazerách. Práve pred takýmto správaním však varujú psychológovia,“ píše ďalej portál a svoj naratív podporuje aj tým, že poukazuje na blízkosť Otcovho domu (ktorý spadá pod Apoštolskú cirkev) a miesto v bratislavskom prístave, kde našli zavraždenú umelkyňu.

„Príznačná pre nich je aj ich prehnaná starostlivosť, láskavosť a empatia – až do momentu, kým sa nerozhodnete robiť niečo proti ich vôli,“ tvrdí ďalej portál a poukazuje aj na svedectvá ľudí, ktorí majú s touto organizáciou negatívne skúsenosti.

Rovnaký naratív razia aj českí kolegovia z Blesku, ten zašiel azda najďalej a nechal sa bez priamejších dôkazov počuť že Viola „sa snažila uniknúť náboženskej skupine“.

Nezaostával však ani portál Topky a Apoštolskú cirkev už v nadpise svojho článku nazýva „sektou“. Kde leží pravda, vedia v tomto momente najlepšie vyšetrovatelia, no na predbiehanie udalostí zo strany týchto médií už bolo upozornené.

„Bulvár ide svoju líniu. Pluska podsúva tézu, že za všetkým môže byť Violina príslušnosť k Apoštolskej cirkvi na Slovensku a zozbierala výpovede ľudí, ktorí kedysi patrili k tejto štátom riadne registrovanej kresťanskej cirkvi. Páči sa im schéma, že za Violinu smrť môže akási čudná cirkev. Opisujú ju ako sektu, ktorá psychicky ničí ľudí,písala Eva Čobejová pre Konzervatívny denník Postoj.

Médiá vraj podsúvajú vykonštruované informácie

Na spŕšku väčších či menších obvinení reagoval aj Otcov Dom a vo svojom poslednom stanovisku vyjadrujú hlboký smútok a zhrozenie nad brutálnou vraždou“ a dodávajú, že bezvýhradne spolupracujú s kriminálnou políciou, ktorá im odporučila neposkytovať žiadne bližšie informácie.

„Sme znepokojení tým, že sa tento prípad zneužíva na hanobenie cirkvi a šírenie náboženskej neznášanlivosti. To nevnímame ako pozitívny precedens pre budúcnosť našej spoločnosti. Odmietame vykonštruované informácie, ktoré podsúvajú niektoré médiá a spájajú tak túto vraždu s Apoštolskou cirkvou,“ píšu predstavitelia prostredníctvom Facebooku.

K záveru pripomínajú, že sú štátom uznanou cirkvou, dištancujú sa od obvinení zo sektárskych praktík a opätovne vyjadrujú úprimnú sústrasť.

Stanovisko Apoštolskej cirkvi k medializovaným informáciám k prípadu vraždy Violy Macákovej. Vzhľadom na medializované…

Gepostet von Apoštolská cirkev na Slovensku am Mittwoch, 27. November 2019

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...