VIEME PRVÍ Kotlebovcov opúšťa ďalší poslanec

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Personálne zemetrasenie v Ľudovej strane Naše Slovensko neutícha. Po Jurajovi Kolesárovi, Jánovi Morovi a Milanovi Špánikovi opúšťa klub aj poslankyňa Jana Nehézová.

Denník S disponuje overenými informáciami z prostredia strany o tom, že poslanecký klub ĽSNS bude po novom ochudobnený o Janu Nehézovú. Existuje teda dôvodný predpoklad o tom, že opustí aj stranu samotnú.

Jana Nehézová

V minulosti rovnako patrila k ďalším priamym podriadeným vtedajšieho banskobystrického župana Kotlebu, bola komunálnou poslankyňou a figurovala na najvyššom poste oddelenia sociálnych služieb a zdravotníctva v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Hoci nepatrila medzi zákonodarkyňu, o ktorej by bolo v médiách počuť, do parlamentu sa dostala už po voľbách v roku 2016 a toho času získala 1692 preferenčných hlasov.

Podľa informácií z prostredia strany sú dôvodom Nehézovej odchodu dlhodobé nezhody s vedením.

Správu medzičasom potvrdila aj samotná politička, motívy odchodu však bližšie konkretizovať nechcela.

“Za odchodom poslankyne Nehézovej z nášho poslaneckého klubu je jej nespokojnosť s umiestnením na kandidátke. Toto jej rozhodnutie plne rešpektujeme,” približuje stranícku verziu rozkolu nový hovorca Ondrej Ďurica.

— Peter Števkov/Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...