Opozícia vyzbierala podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu

Rokovacia sála Národnej rady SR, ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Poslanci v úvode 53. schôdze rozhodli, že o návrhoch v prvom čítaní budú rokovať na nasledujúcom zasadnutí pléna.

Opoziční poslanci vyzbierali dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Chcú na nej prerokovať približne šesť desiatok návrhov v prvom čítaní, o ktorých v utorok parlament rozhodol, že sa nimi na aktuálnej 53. schôdzi nebude zaoberať. Predstavitelia demokratickej opozície o tom informovali na dnešnej spoločnej tlačovej besede. Poslanec NR SR Karol Galek (SaS) uviedol, že podpisov vyzbierali 50.

„Nerobilo nám absolútny problém podpisy zozbierať. Nie sme bábky, s ktorými sa môže Robert Fico a jeho zbojnícka družina hrať. Svoj návrh sa budem snažiť podať cestou pozmeňujúceho návrhu a všetkým kolegom dám podpis k ich pozmeňujúcim návrhom, aj keď s nimi nebudem súhlasiť, lebo majú na to právo,” povedala poslankyňa NR SR Jana Cigániková (SaS). Podotkla, že na pozmeňujúci návrh stačí 15 podpisov.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Eduard Heger podotkol, že rokovací poriadok nehovorí o tom, že na poslednú schôdzu sa nemôžu predkladať zákony. „Ak zákony prejdú do druhého čítania, predsedovi parlamentu nič nebráni tomu, aby naplánoval ďalšiu schôdzu,” povedal.

Fico v utorok povedal, že ak príde návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, poslanci Smeru-SD ho nepodporia. Podľa Matoviča opozícia môže použiť aj tú najvyššiu kartu, teda návrh na odvolanie premiéra Petra Pellegriniho.

Poslanci v úvode 53. schôdze rozhodli, že o návrhoch v prvom čítaní budú rokovať na nasledujúcom zasadnutí pléna. Parlament schválil procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý ho odôvodnil vytvorením dostatočného priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte. Fico predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov. Matovič považuje posunutie rokovania o opozičných návrhov za cielený útok na opozíciu. Galek hovorí o reklame na Fica.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...