VIDEO Pročko možno ide k Matovičovi

Jožo Pročko (Zdroj: J.Pročko/Facebook)

Známy slovenský zabávač a televízny moderátor Jožo Pročko zvažuje vstup do politiky. Už odmietol niekoľko ponúk na kandidatúru pred voľbami do Európskeho parlamentu a rovnako to vraj urobil aj v prípade ďalších ponúk na kandidovanie v parlamentných voľbách ešte v lete, ale ponuka na vstup do politiky sa vraj opakuje a on má čas rozhodnúť sa do zajtra.

Pročko neprezradil od akej politickej strany opakovaná ponuka prišla, len sa vo videu na sociálnej sieti opýtal svojich fanúšikov, čo by robili na jeho mieste, keby ich niekto volal kandidovať do Národnej rady.

„Dnes je taký deň, kedy sa mám rozhodnúť o jednej veľmi dôležitej veci. Odmietol som v europarlamentných voľbách 8 ponúk, aby som bol europoslancom, pretože sa mi to nepáčilo. No a do zajtra sa mám rozhodnúť, či prijmem ponuku jednej parlamentnej strany na vstup do parlamentu,“ vraví Pročko vo videu, ktoré uverejnil v stredu ráno na svojom facebookovom profile.

Na krátkom videu zabávač dodáva, že od mája tohto roka odmietol 4 takéto ponuky vrátane tej, ktorá prišla od strany neustále pokúšajúcej sa „vtiahnuť“ Pročka do politiky. „Fakt sa neviem rozhodnúť,“ priznáva s otázkou, čo by ľudia robili na jeho mieste.

Moderátor sám priznáva, že nevie, koľko by v parlamente skutočne vydržal, aj keby ho ľudia zvolili. „Ja sa poznám, neviem koľko by som tam vydržal. Možno mesiac, ak vôbec mesiac, keď sa začnú robiť ‚kulehy‘ čo sa robia,“ priznáva Pročko v závere videa.

Dilema

Tak BABO RAĎ.

Gepostet von Jožo Pročko – stránka am Mittwoch, 27. November 2019

Aj keď Jožo Pročko nehovorí o žiadnej konkrétnej strane, tak z jeho predošlých video príspevkov na Facebooku, ktoré zdieľa pomerne často, je čiastočne čitateľná jeho politická orientácia a je jasné, že je skôr zástancom opozície, keďže tvrdo kritizuje Smer aj kotlebovcov.

Je teda jasné, že Pročka k sebe láka niektorá z opozičných strán a nie je vylúčené, že by to mohlo byť hnutie Igora Matoviča OĽaNO. Navyše Pročko hovorí o parlamentnej strane, ktorá ho chce na kandidátku, takže je vylúčené, že by zvažoval vstup do niektorého z mimoparlamentných subjektov.

Práve s Matovičom urobil Pročko ešte vo februári tohto roka krátky neformálny rozhovor, ktorý tiež uverejnil na svojom facebookovom profile. Vo videu je vidieť, že majú kamarátsky vzťah, i keď sa Pročko pýta aj na nepríjemné otázky, ktoré zaujímali jeho fanúšikov na Facebooku. Tých má zabávač na sociálnej sieti vyše 52-tisíc, čo je na slovenské pomery nezanedbateľná výhoda aj pri vstupe do politiky.

MATOVIC SA NA KONCI PRIZNAL JE ZLODEJSIWselfie inter wiuSlubeny rozhovor s Igorom Matovicom Ak Vas Igor presvedcil dajte v Paci sa mi to palec hore ak Vas Igor nepresvedcil dajte v Paci sa mi to smajlika stve ma to Vsetky otazky su od Vas a dve tretiny od jeho nevolicov.

Gepostet von Jožo Pročko – stránka am Dienstag, 26. Februar 2019

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...