Albánske zemetrasenie zabilo najmenej 14 ľudí, ďalších 600 je zranených

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Albánsko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,4 a zabilo najmenej 14 ľudí. Ministerstvo zdravotníctva najnovšie potvrdilo, že ďalších asi 600 osôb je zranených, pričom mnohí sú vo veľmi vážnom stave. V mestách Fushë-Krujë a Drač rozkladá približne 400 vojakov stany pre ľudí, ktorí prišli o svoje domovy.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že zemetrasenie udrelo v utorok ráno 30 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tirana, a to v hĺbke 20 kilometrov.

Pomoc záchranárom už ponúkli Grécko, Kosovo či Turecko. Premiér Edi Rama uviedol, že sa spojil aj so zástupcami Európskej únie či Spojených štátov. V dôsledku zemetrasenia sa zrútili najmenej tri obytné budovy, v ktorých spali ľudia. Záchranári zatiaľ nevedia, koľko obyvateľov zostalo uväznených pod troskami.

Zemetrasenie cítili aj v Kosove, Čiernej Hore, Grécku a častiach južného Srbska. O niekoľko hodín neskôr udrelo zemetrasenie s magnitúdou 5,4 na juhu Bosny, no zatiaľ nehlásia žiadne škody ani zranených.

Albánsko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,4 a zabilo najmenej štyroch ľudí. Ďalších 150 je zranených. Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že udrelo v utorok ráno 30 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tirana, a to v hĺbke 20 kilometrov.

Tamojšie ministerstvo obrany vyhlásilo, že muž a žena zomreli v dôsledku zrútenia budovy v meste Thumane približne 36 kilometrov severne od Tirany. Otrasy tam poškodili najmenej tri obytné domy a elektrickú stanicu. Prezident Ilir Meta označil situáciu za “dramatickú”.

Jedna osoba sa zabila, keď sa chcela zachrániť skokom z okna svojho domu. Ďalší človek zahynul pod troskami domu v meste Drač, kde pátrajú po ďalších ľuďoch. Miestne médiá informovali, že v meste sa zrútila aj reštaurácia.

Úrady vyzvali obyvateľov najviac zasiahnutých oblastí, aby zostali vonku.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...