V Poľsku vyrazili zamestnanca IKEY pre nesúhlas s LGBT akciou. Ozval sa aj minister spravodlivosti

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com)

Švédsky nábytkársky gigant čelí masovému odporu konzervatívnej verejnosti po tom, ako jeho pobočka v Krakowe prepustila dlhoročného zamestnanca pre politicky nekorektný postoj voči firmou propagovanej akcii na podporu sexuálnych menšín.

Muž, ktorého poľské médiá identifikovali ako Tomasza K., sa previnil odmietnutím podporiť LGBT podujatie a taktiež aj zdieľaním citátu z Biblie. Predmetné verše odsudzovali homosexualitu.

Predajca prepustenie svojho zamestnanca zdôvodnil tým, že urážal pocity LGBT komunity „použitím citátov zo Starého zákona o smrti a krvi v kontexte toho, aký osud by mal postretnúť homosexuálnych ľudí.“

Pracovník sa voči rozhodnutiu firmy rozhodol brániť súdnou cestou a spolu so skupinou Ordo Iuris, ktorá ho zastupuje, popiera, že by jeho vyhlásenia obsahovali akúkoľvek hrozbu alebo urážku.

Dosah na najvyššie miesta

„Považujem tento prípad za diskrimináciu a porušovanie slobody svedomia a náboženstva,“
napísal na margo kauzy štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Marcin Romanowsky.

Uviedol tiež, že žiadny zamestnanec v Poľsku by nemal byť nútený presadzovať ideológiu LGBT, nakoľko ani podľa samotnej ústavy nemôže byť nikto nútený konať v rozpore s vlastným svedomím a náboženstvom, ktoré vyznáva.

„Očakávam, že (IKEA pozn. red.) nielen zmení svoje odporné rozhodnutie prepustiť daného zamestnanca, ale aj sa za svoje neprijateľné kroky ospravedlní poľskej verejnosti, “ zaznelo z úst Romanowského v tamojšom rádiu.

Šéf rezortu spravodlivosti Zbigniew Ziobro použil ešte tvrdší slovník a v piatok oznámil, že preskúmaním prípadu poveril prokuratúru. Ak by sa verzia zamestnanca potvrdila, postup švédskej spoločnosti by bol podľa neho „úplne škandalózny“ a „neprijateľný.“

— Tím Denník S

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

2

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

V Nemecku bude od pondelka platiť čiastočný lockdown

V Nemecku bude od pondelka platiť čiastočný lockdown

V Nemecku bude v novembri platiť čiastočný lockdown, ktorý vstúpi do platnosti v pondelok. Po rokovaniach s premiérmi 16 spolkových krajín to oznámila nemecká kancelárka Angela Merkelová. Politička zároveň vyzvala na "veľké národné úsilie" v boji proti koronavírusu,..