Po rozhovore s Palkom priali smrť novinárovi aj jeho synovi. Myslel som si, že to robia len fašisti a voliči Smeru, reaguje poslanec Dostál

Feministická aktivistka, ilustračný obrázok (Zdroj: Youtube)

Vlna nenávistných reakcií liberálov sa preliala sociálnymi sieťami po vydaní novej knihy rozhovorov medzi konzervatívnym exministrom vnútra Vladimírom Palkom a liberálnym novinárom Karlom Sudorom. Terčom útokov pritom nebol len Palko, ale aj samotný Sudor. Internetoví „bojovníci“ za „pokrok“ priali smrť jemu a jeho rodine. Poslanec SaS Ondrej Dostál priznáva, že reakciu blízkeho okolia „jeho bubliny“ doteraz nerozdýchal.

Ako sme informovali pred niekoľkými dňami, vydanie kolekcie rozhovorov liberálneho novinára Karla Sudora s konzervatívnym exministrom vnútra Vladimírom Palkom vyvolalo mimoriadne ostrú reakciu. Po tom, ako bola časť z literárneho diela Šiel som až za hranu odpromovaná na webe média i facebookovom profile Denníka N, na adresu Palka sa objavila vlna nenávistných komentárov. Liberálni čitatelia Palka označila za krstného otca neofašizmu, katolibanca a extrémistu. Mnohí z nich vyjadrovali údiv nad tým, že si liberálne médium dovolilo s konzervatívcom Palkom diskutovať.

Ako však vysvitlo neskôr, obrovský „hejt“ sa vzniesol nielen na Palka, ale aj na autora rozhovorov Karla Sudora. Čitatelia dokonca priali smrť novinárovi aj jeho synovi.

„Niektorí liberáli mu nevedia prepáčiť, že vôbec urobil rozhovor s človekom, ako som ja, s konzervatívcom… Boli naňho veľmi ťažké, aj osobné a surové útoky na Facebooku. Vyhrážky, veľmi zlé priania, čo by malo postihnúť jeho alebo jeho rodinu,“ komentoval Palko pre Denník S reakciu liberálnych čitateľov.  

Palko hovorí, že na Slovensku ide o nový fenomén, v Amerike však vyklíčil už dávno. „Najextrémnejšia subkultúra tohto liberalizmu sú tí SJW (Social Justice Warriors). Pripomínajú mladých komunistov z 30., 40. alebo 50. rokoch. Sú tak presvedčení o svojej pravde a opovrhujú všetkými „reakcionármi“, že k nim pristupujú ako k ľuďom, ktorí nie sú hodní nejakého dôstojného prístupu,“ hodnotí exminister.

Šok nad reakciou liberálov vyjadril aj poslanec SaS Ondrej Dostál. „…doteraz som celkom nerozdýchal, že na úroveň nenávisti, o ktorej som si myslel, že je vyhradená fašistom, komunistom, či niektorým voličom Smeru alebo SNS, dokážu klesnúť aj niektorí ľudia z blízkeho okolia mojej bubliny,“ prezradil Dostál na sociálnej sieti. Konštatoval pritom, že nerozumie vlne všeobecného pohoršenia a hlbokého rozhorčenia nad samotným faktom, že takáto kniha vôbec vznikla.

— ste

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...