Slovenskí hoteliéri trhajú tento rok rekordy. Pomohli aj rekreačné poukazy

Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Slovenským hoteliérom a prevádzkovateľom ďalších ubytovacích zariadení sa tento rok darí. Za prvých deväť mesiacov vzrástol počet ubytovaných klientov v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o viac ako 13 percent. Ide o nový rekord slovenského hoteliérstva. Svoj podiel na tom majú podľa úradov aj rekreačné poukazy.

Nárast počtu ubytovaných hostí ukazujú údaje Štatistického úradu SR. Od začiatku roka do konca septembra využilo služby ubytovacích zariadení necelých 5 miliónov domácich a zahraničných turistov. Najpočetnejšou zahraničnou skupinou turistov na Slovensku sú dlhodobo Česi. Tvoria až 10 percent všetkých ubytovaných turistov.

V porovnaní s vlaňajškom rástol rýchlejšie v prvých troch kvartáloch tohto roka aj počet domácich turistov, ktorých boli za ten čas v našich hoteloch a ubytovacích zariadeniach takmer 3 milióny. Zvyšok, teda takmer 2 milióny zákazníkov tvorili zahraniční turisti.

Spolu s rekordným počtom návštevníkov idú ruka v ruke aj rekordné tržby hoteliérov. Tie za prvých 9 mesiacov tohto roka dosiahli takmer 398 miliónov eur pri medziročnom raste o 20 percent.

Najrušnejšie boli už tradične letné mesiace. Od júla do septembra sa na Slovensku ubytovali vyše 2 milióny turistov a až 59 percent z nich boli domáci.

Za väčším záujmom Slovákov o dovolenku na Slovensku sú podľa úradov rekreačné poukazy pre zamestnancov, ktoré presadila SNS. Od tohto roka musia väčší zamestnávatelia podľa zákona prispievať vybraným skupinám zamestnancov na takzvané rekreačné poukazy dotované štátom. Tie môžu ľudia využiť na dovolenku na Slovensku.

Tento rok je ďalší v rade, ktorý prináša nárast počtu ubytovaných turistov. Už vlani padol rekord, keď ubytovacie služby využilo za 12 mesiacov takmer 5,6 milióna ľudí. V porovnaní s rokom 2017 išlo o nárast o 4 percentá.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...