Vallova manažérka má väzby na Vadalu

Matúš Vallo (Zdroj: SITA)

Ekonomická manažérka v Dopravnom podniku Bratislava (DPB) má väzby na údajného mafiána Antonina Vadalu. Reč je o Kataríne Janošťákovej, ktorá do funkcie vedúcej ekonomického úseku nastúpila len pre pár týždňami. Predtým v mestskej firme zastávala po dobu dvoch rokov pozíciu hlavnej účtovníčky.

S kontroverzným Talianom, vlastniacim polovičný podiel v jej spoločnosti Mirabella, podniká už od roku 2010. Pripomíname, že Vadala je dlhodobo spájaný s kalábrijskou mafiou ´Ndrangheta a momentálne je v moci talianskych orgánov činných v trestnom konaní za podozrenia z pašovania kokaínu a finančných podvodov.

Matúš Vallo, ktorý vyšiel z Progresívneho Slovenska a bol podporovaný iniciatívou Za Slušné Slovensko, sa bráni, že o tomto prepojení nevedel, hoci je verejne známe minimálne od vraždy novinára Jána Kuciaka.

“V portfóliu jeho firiem sa objavuje aj Katarína Janošťáková, ktorá priamo s Vadalom pôsobí v eseročke Mirabella. Ide o známe meno, ktoré sa v minulosti zjavovalo v médiách v spojitosti so Smerom a najmä s rozdeľovaním euforondov,” informoval v tom čase denník SME.

Na vine je údajne aj nepozornosť

Kompetentní sa okrem iného bránia tým, že pri aprílovom kariérnom postupe Janošťákovej zavážila aj skutočnosť, že funkciu potrebovali obsadiť rýchlo a dočasne. Predchádzajúci riaditeľ bol totiž náhle uvoľnený a „výberové konanie bolo vzhľadom na krátky čas nereálne,“ objasnila prešľap Vallova kancelária.

Kreslo je opäť voľné

“V každom prípade zverejnené informácie sme vnímali ako veľmi vážne a primátor o tom hneď hovoril aj s dočasným vedením DPB. Podľa informácie dočasného predsedu predstavenstva DPB, a.s. bolo dnes (vo štvrtok, pozn. red.) pani Janošťákovej odobraté poverenie na vedenie ekonomického úseku dopravného podniku,“ komentoval ďalej hovorca primátora Peter Bubla.

Naozaj dobrá podnikateľka?

Aj napriek prepojeniu Vadalu a Janošťákovej, dopravný podnik pracovné výkony (už teraz) svojej bývalej zamestnankyne, bráni. „Počas pôsobenia pani Janošťákovej pod novým manažmentom DPB, a. s. neboli zistené žiadne pochybenia, naopak, bola prínosom pri stransparentnení obstarávania náhradných dielov,” uviedol vo svojom stanovisku.

Manažérske schopnosti Janošťákovej sú ale otázne. Anonymný bloger, ktorý na celý prípad poukázal ešte pred tým, ako sa ho zhostili hlavné médiá, upozorňuje na skutočnosť, že v štyroch firmách, ktoré Janošťáková vlastní alebo spoluvlastní, eviduje portál FinStat nedoplatky v celkovej výške 36-tisíc eur.

— Tím Denník S

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...