Novak Djokovič neskončí, kým nebude najlepší v histórii, tvrdí jeho otec Srdjan

Novak Djokovič (Zdroj: SITA)

Novak Djokovič má vždy len tie najvyššie ambície a neuspokojí sa, kým nebude tenisovým rekordérom. “Príde čas, keď sa stane najlepším hráčom histórie. Dovtedy neprestane hrať tenis,” povedal rozhodne Djokovičov otec Srdjan v rozhovore pre srbský denník Blic.

Myslel najmä na to, že hlavnou ambíciou Djokoviča je prekonať 20 grandslamových titulov Rogera Federera. Momentálne sa 32-ročný belehradský rodák dostal na 16 víťazstiev z turnajov tzv. veľkej štvorky, tento rok rozšíril zbierku trofejí o siedmu z Australian Open a piatu z Wimbledonu. Napriek tomu, že v tejto sezóne vyhral dovedna päť turnajov, zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča ju nezakončil ako svetová jednotka.

Momentálne je Novak na druhom mieste a viacerí ľudia to vidia tak, že ak nie je jednotka, neráta sa to. Štyrikrát sa mu podarilo ukončiť rok ako najlepšiemu na svete a myslia si, že to tak musí byť stále. Vôbec to však nie je jednoduché. Teraz to vyšlo lepšie pre Nadala a to je v poriadku. Je to predsa šport. Aké by to bolo, keby ten istý človek bol stále číslo 1 a zostal nedotknuteľný? Je hneď niekoľko hráčov, ktorí majú rovnaké ambície a v posledných desiatich rokoch to aj potvrdzujú,” myslí si Srdjan Djokovič.

Otec slávneho syna sa vyjadril aj k tomu, prečo je popularita Novaka vo svete nižšia ako je to v prípade jeho dvoch najväčších rivalov z tenisových kurtov Švajčiara Rogera Federera a Španiela Rafaela Nadala. “Sme Srbi a nemáme to ľahké. Sme národ, ktorí si musel veľa pretrpieť a Novak tiež vie o tom svoje. Myslím si, že sme hodnotná súčasť civilizovanej európskej kultúry. Nie sme žiadny genocídny národ a už vôbec nie najhorší na svete. Napriek tomu na Novaka ľudia pískali na US Open či ďalších turnajoch. A to iba preto, aký má pôvod. Nebolo pre neho jednoduché sa nad to povzniesť, ale neraz ukázal, že má chladnú myseľ a silné srdce. Som si istý, že 95 percent ľudí oceňuje jeho snahu lámať rekordy s stať sa raz najlepším tenistom v histórii,” vysvetlil Djokovič starší.

Na otázku, v čom tkvie úspech jeho syna, Srdjan Djokovič odpovedal: “Veľmi tvrdo na sebe pracuje a to je kľúč k tomu, ako byť úspešný. A tiež si vzal odo mňa a svojej matky všetko najlepšie, čo mohol.”

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter