Lukašenko spravil z mladej krásky a údajnej milenky poslankyňu

Mária Vasilevičová (Zdroj: Facebook/Sputnik)

Novou poslankyňou v Bielorusku sa stala Mária Vasilevičová, 22-ročná víťazka Miss Bielorusko 2018. Úspech jej podľa opozície zaručil blízky vzťah s prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Vasilevičová už dlhší čas zvykne sprevádzať prezidenta na mnohých významných spoločenských udalostiach.

Novou poslankyňou v bieloruskom parlamente sa stala 22-ročná Mária Vasilevičová. Osoba bez politickej minulosti, ktorá neviedla ani volebnú kampaň. Opozícia tvrdí, že jej úspech zaručil úzky vzťah k prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi.

Vasilevičová získala minulý rok titul Miss Bieloruska 2018 a stala sa tak ‚najkrajšiou’ ženou krajiny. Neskôr sa umiestnila na treťom mieste vo svetovej súťaži Miss World, takže jej kvality v tomto smere sa ťažko spochybňujú. Hovorí sa, že ju na svetovú súťaž pripravoval sám bieloruský prezident.

Ako cisár Caligula?

Čo sa však týka politiky, to je už iná otázka. Opozícia, ale aj medzinárodní pozorovatelia označili parlamentné voľby za zmanipulované. O posledné dva mandáty prišli odporcovia režimu a do parlamentu sa tak dostali len jeho stúpenci, vrátane Márie Vasilevičovej.

„To už mohol Lukašenko do nášho takzvaného parlamentu vymenovať napríklad aj koňa zo svojej farmy, nehovoriac o dievkach z jeho osobnej eskortnej služby,“ opisuje situáciu opozičný politik a aktivista Pavel Sevjarynec.

„Významné“ zásluhy

Vasilevičová má pri tom s Lukašenkom údajne veľmi blízky vzťah. Prezident Bieloruska sa s ňou po boku objavuje na mnohých významných udalostiach, vrátane medzinárodných podujatí. Sprevádzala ho napríklad aj na minuloročných majstrovstvách sveta vo futbale, ktoré sa konali v Rusku.

Lukašenko modelke udelil aj štátne vyznamenanie za významné zásluhy pre bieloruskú kultúru a charitu.

Novopečená poslankyňa sa teraz chce venovať problémom mládeže. „Chcem, aby v parlamente boli ľudia, ktorí sa dokážu rozprávať s mojou generáciou rovnakým jazykom,“ hovorila Vasilevičová ešte pred voľbami.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter