Naď: Mám z toho zimomriavky. Po vstupe do OĽaNO na mňa nasadili všetky možné prostriedky

Jaroslav Naď (Zdroj: SITA)

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v utorok obvinil Jaroslava N. z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.

Obvinený Jaroslav N., ktorý je tieňovým ministrom obrany hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vyhlásil, že je tŕňom v oku, lebo prináša kauzy. Ako povedal na dnešnej tlačovej konferencii, vstupom do politiky sa stal nepriateľom štátu. Reagoval tým na skutočnosť, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) ho v utorok obvinil z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.

Podľa vyšetrovateľa mal Jaroslav N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám. Ako zverejnila polícia SR na svojom Facebooku, dôvody tejto jeho „aktivity“ sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, preto zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií. Jaroslav N. je presvedčený o tom, že neporušil žiadny zákon a že nikde neposúval žiadne utajované skutočnosti.

„Dňom môjho vstupu do politiky boli nasadené všetky možné prostriedky na diskreditáciu mojej osoby. Vstupom do politiky som sa stal nepriateľom štátu,“ vyhlásil Jaroslav N. Zdôraznil, že ako jeden z mála bol preverený najvyšším stupňom bezpečnostnej previerky. „Tieto kroky voči mne sú však ďalším dôkazom zlyhania štátu, keďže ide o zneužívanie orgánov činných v trestnom konaní na politický boj. Chcem však zdôrazniť, že v odhaľovaní káuz neprestanem,“ uviedol. Zároveň potvrdil, že po porade so svojím právnikom Danielom Lipšicom v utorok odovzdal polícii za účelom vyšetrovania svoj mobilný telefón.

Naď dodal, že keď zistil, aké všetky prostriedky na neho používa spravodajská služba, tak mal z toho zimomriavky.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v tejto súvislosti uviedol, že pravdepodobne ide o primitívnu pomstu šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Práve o ňom mal Jaroslav N. zverejniť závažné informácie, že záhadne vlastní desiatky drahých nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť spôsob ich nadobudnutia. „Pán Balciar vedzte, že vo svojej činnosti neprestanem a týmto ma nezastrašíte,“ povedal dnes Jaroslav N.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini na dnešnom výjazdovom rokovaní vlády v Rožňave v tejto súvislosti priblížil, že zvolá vybraných predstaviteľov bezpečnostnej rady, keďže rozsah aktivít obvineného Jaroslava N. zasahuje do bezpečnosti a dôveryhodnosti Slovenskej republiky. Dodal, že ďalšie informácie poskytne na tlačovom brífingu po skončení piatkového zasadnutia bezpečnostnej rady.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...