Dlhy aktivistu Daňa podľa Transparency presahujú 800-tisíc. On vidí znemožnenie účasti vo voľbách

Martin Daňo (Zdroj: facebook.com)

Celkové podlžnosti firiem, v ktorých ako vlastník či šéf figuruje protikorupčný aktivista a neúspešný kandidát na prezidenta Martin Daňo, majú oscilovať okolo hranice 826-tisíc eur. Vyplýva to z analýzy organizácie Transparency International. Na správu reagoval aj údajný previnilec Daňo a hoci výšku „sekery“ nepoprel, problém podľa neho taký jednoznačný nie je.

Martin Daňo podľa dostupných dát figuruje asi v 13-tich firmách naprieč celým Slovenskom aj keď sám momentálne býva v susednom Rakúsku. Celkovo majú jeho spoločnosti dlhovať štátu približne 826-tisíc eur.

Podnikateľ má nevysporiadané platby nielen voči daňovému úradu, ale aj voči zdravotnej či sociálnej poisťovni. Podľa analýzy TI sú jeho problémom aj státisícové exekúcie či skutočnosť, že skrýva účtovné závierky svojich firiem.

„Závierky zasielané firmami štát zverejňuje na internete a každému tak umožňujú lepšiu kontrolu správania sa podnikateľov,“ dodáva známa mimovládka na svojom facebookovom profile.

MARTIN DAŇO STÁLE DANE NEPLATÍNeúspešný prezidentský kandidát Martin Daňo žije stále viac na úkor svojich spoluobčanov….

Gepostet von Transparency International Slovensko am Mittwoch, 20. November 2019

Zatiaľ poslednou firmou, ktorú rodák z východného Slovenska založil, je „eseróčka“ s názvom SOMINI, ktorej podnikateľské portfólio siaha od maloobchodu, cez marketing až po prenájom nehnuteľností.

Hoci táto spoločnosť zatiaľ žiadne podlžnosti nemá, zaujímavým konštatovaním je to, že Daňo mal do nej vložiť základný kapitál 5-tisíc eur z peňazí GINN Press, na ktorého fungovanie sa skladajú radoví občania.

Daňo: obávajú sa, že sa dostanem na kandidátku do volieb

Aktivista na otázky Transparency International neodpovedal a vraj tak nebude robiť dovtedy, dokým sa neospravedlnia za svoje predošlé vyjadrenia na jeho adresu. Separátne však reagoval na Facebooku.

Daňo výšku záväzkov nepoprel, no prekáža mu, že kompetentní ani nenapíšu za čo “dlžím”, v akej výške ani či ide o sporné/nesporné záväzky, či to, či som ich spôsobil ja alebo niekto iný.“

Motív konania organizácie identifikuje v tom, že mu chce zabrániť, aby sa dostal „na kandidátku do volieb 2020“ či prípadne v tom, že sa chystá zverejniť informácie o „údajne čestných nových politikoch“.

„Ale veď ideme ďalej až raz ukážeme o čo tu skutočne ide v boji s tými skorumpovanými mimovládkami a presstitútmi,“ uzatvára svoju odozvu Martin Daňo.

Klasická schéma – najprv Transparency international mi pošle otázky ale odmieta sa ospravedlniť za podvod čo na mne…

Gepostet von Martin Dano – Martin Daňo am Mittwoch, 20. November 2019

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter