Kritika Čaputovej v TV JOJ? Z Transparency je už len krčmový „kecal“, hovorí J&T

Zuzana Čaputová v Inkognito (Zdroj: SITA)

Finančníci z J&T posielajú tvrdý odkaz mimovládnej organizácii Transparency International Slovensko (TIS), ktorá skritizovala prezidentku Zuzanu Čaputovú za to, že bola hosťom v relácii Inkognito na televízii JOJ patriacej do portfólia finančnej skupiny. Zakladateľom J&T prekážalo, keď TIS napísala, že aj ich spoločnosť má za sebou škandály podobné Pente spomínanej v kauze Gorila.

Ako sme písali, Transparency International Slovensko sa minulý týždeň kriticky vyjadrila na adresu prezidentky Čaputovej za to, že prijala pozvanie do zábavného programu Inkognito. Mimovládka pripomenula, že toto vydanie relácie bolo po majstrovstvách sveta v hokeji druhým najsledovanejším programom celého roka, čo je veľký komerčný úspech pre televíziu JoJ a jej majiteľov, ktorí majú podľa nej tiež niečo na rováši.

Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci (Zuzana Čaputová bola členkou Progresívneho Slovenska, pozn. redakcie) predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách… Možno to nie je úroveň Penty, ale J&T má tiež na rováši dosť škandálov za tých 30 rokov, napísala TIS na svojom oficiálnom facebookovom profile.

Zakladatelia J&T sa proti takýmto vyjadreniam TI ostro ohradzujú a označujú konanie mimovládnej organizácie za poškodzovanie značky. Z uznávaného watchdoga už len krčmový kecal. Kredit uznávanej organizácie dostala jej Slovenská pobočka na úroveň lacného krčmového ohovárania, za ktorým už nevidno objektívnych profesionálov,“ píše v úvode reakcie hovorca J&T Maroš Sýkora.

Finančná skupina v odpovedi uvádza, že je pripravená tvárou sa postaviť každému obvineniu, ktoré voči nej bolo politikmi, médiami, či verejnosťou za uplynulých 30 rokov vznesené. „Vynaložili sme nemalé úsilie na komunikáciu s médiami a verejnosťou, v prípade žiadnej ‚kauzy‘, ktorú médiá priniesli sme sa neschovávali, naopak, poskytli sme vždy vysvetlenia a podložili ich argumentami,“ tvrdí jeden zo zakladateľov skupiny J&T Patrik Tkáč.

Útok na kredibilitu Transparency International Slovensko prichádza aj v závere reakcie, ktorú zaslala finančná skupina. „Nedokážeme akceptovať, že známa a vo svete rešpektovaná inštitúcia, nízkym spôsobom napadne značku, ktorú sme roky budovali a bez konkrétneho obvinenia, voči ktorému by sme sa mohli brániť, túto značku pošpiní. Zamestnanci Slovenskej pobočky Transparency international týmto znehodnotili kredit svojej inštitúcie ako vysoko odborného a profesionálneho watchdoga a klesli na úroveň šíriteľov invektív,“ dodáva Tkáč.

— Tomáš Pilz

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...