Sulík: Radičová o stretnutiach s Kočnerom vedela. Ja som ich rozoštval, tvrdí podnikateľ

Iveta Radičová a Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Včerajšia uniknutá nahrávka Mariana Kočnera otvorila priestor ďalším špekuláciám o nekalých väzbách medzi politikou, mafiou a biznisom. Kočner v nej tvrdí, že to bol on, kto rozoštval vtedajšieho predsedu parlamentu Richarda Sulíka a bývalú premiérku Ivetu Radičovú. Podnikateľ naznačil, že tak spôsobil pád vlády. Šéf SaS to poprel, no pri tejto príležitosti tiež povedal, že Radičová o jeho stretnutiach s Kočnerom vedela. Expremiérka sa k tomu odmieta vyjadrovať, pričom tvrdenia považuje za nepravdivé.

Predmetné vyjadrenie zaznelo v novej nahrávke v čase 7:01 a 7:13. Marian Kočner podnikateľovi Michalovi Suchobovi sediac v aute vraví, že „tak som sa s Robom kedysi dohodol a on si pamätá, že dnes je v tej vláde lebo ja som rozoštval bývalú premiérku a predsedu parlamentu“.

Pričom tým zjednodušene konštatuje, že expremiér Róbert Fico mu je zaviazaný a na svojom poste pôsobil iba preto, že rozoštval Richarda Sulíka a Ivetu Radičovú. To malo mať v konečnom dôsledku za následok pád vlády a pomoc pre Smer, ktorého dominanciu tento rozkol naštartoval.

„S Ivetou Radičovou som mal po celú dobu vládnutia korektný pracovný vzťah, ktorý sa zhoršil, až keď padla vláda. Vtedy na tlak Mikuláša Dzurindu, úplne zbytočne, spojila dve hlasovania. To sa ale stalo až v októbri 2011, teda o rok neskôr. Preto vplyv Kočnera na môj vzťah s Ivetou Radičovou bol logicky minimálny,“ skonštatoval Sulík na margo Kočnerových rečí pre Pravdu. Expremiérka podľa slov lídra SaS vedela aj o tom, že sa s Kočnerom niekoľkokrát stretol. Vraj ju o tom Sulík sám informoval.

Za účelom potvrdenia či vyvrátenia týchto skutočností kontaktoval Denník S aj Ivetu Radičovú. Tá však v reakcii na Kočnerove slová odpovedala, že „k tomu sa absolútne nemieni vyjadrovať“.

„Nebudem sa vyjadrovať, k ničomu z toho, čo zaznelo, sa nebudem vyjadrovať,“ zopakovala znovu pri pretlmočení priznania Richarda Sulíka a jej údajne vedomosti o vzájomných stretnutiach medzi ním a obvineným podnikateľom. „Nezakladá sa to na pravde“ uzavrela bývalá predsedkyňa vlády.

—  Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter