Moskva vrátila Ukrajine tri zadržané plavidlá

Zajatú ukrajinskú loď (vpravo) vlečie z Kerčského prístavu loď ruskej pobrežnej stráže (Zdroj: SITA)

Rusko vrátilo Ukrajine tri námorné lode, ktoré zadržalo pri konfrontácii pred takmer rokom. Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničia. Tri plavidlá zadržala ruská pobrežná stráž 25. novembra 2018, keď prechádzali Kerčským prielivom, ktorý spája Čierne a Azovské more. Smerovali do prístavu Mariupoľ.

Kerčský prieliv oddeľuje Rusko od okupovaného Krymu. Rusko tvrdí, že lode porušili postupy pre jeho tranzit.

Ruská pobrežná stráž počas incidentu na ukrajinské plavidlá strieľala a zajala tiež 24 ukrajinských námorníkov. Tých prepustila po desiatich mesiacoch v septembri v rámci výmeny zajatcov.

Stanovisko ruského ministerstva uviedlo, že lode odovzdali v pondelok, detaily však neposkytlo.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Ani Slováci už nebudú musieť preukazovať dôvod vstupu do Chorvátska

Ani Slováci už nebudú musieť preukazovať dôvod vstupu do Chorvátska

Budú môcť prísť za rovnakých podmienok ako pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Stále však bude potrebné dodržiavať všeobecné a špecifické odporúčania ústavu verejného zdravia. Občania desiatich členských štátov Európskej únie, vrátane Slovenska, už nebudú musieť pre dobrú epidemiologickú situáciu..