Veľké spájanie síl? Kiska sa stretol s Trubanom a Beblavým

Miroslav Beblavý, Michal Truban a Andrej Kiska (Zdroj: Facebook)

Miroslav Beblavý počas minulého týždňa avizoval spoločné rokovanie koalície PS a Spolu s Andrejom Kiskom a potvrdil, že majú záujem na budúcej spolupráci. Pripravení rokovať však nie sú len s novým exprezidentovým politickým subjektom s názvom Za ľudí, ale aj s ostatnými demokratickými opozičnými stranami.

O uskutočnenom neformálnom stretnutí zo včerajška napokon všetci z trojice informovali prostredníctvom svojho facebookového účtu.

Ich strohé vyjadrenia, ktoré sa niesli v podobnom duchu, potvrdzujú domnienky verejnosti i odborníkov o veľkom spájaní síl, hoci konkrétna podoba doposiaľ nie je známa.

„Zhodli sme sa na tom, čo Slovensko najviac trápi a pred akými výzvami stojíme,“ komentovali priebeh svojho doobedného posedenia.

„Na ich riešenie potrebujeme spoluprácu hodnotovo blízkych politických strán,“ pokračovalo trio jednohlasne.

Vo svojom ozname tiež prezradili, že stretnutie v tomto formáte nebolo ich posledné. „Najbližším krokom budú rokovania všetkých troch subjektov o programových prioritách,“ napísal líder strany Spolu – občianska demokracia, Miroslav Beblavý.

— Tím Denník S

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...