Okresný predseda ĽSNS je obvinený z vraždy. Dôvod je skutočne bizarný

Ilustračná fotografia (Zdroj: SITA)

Veľmi zvláštnym spôsobom sa istý Jozef Király snažil zachrániť svoje manželstvo. Na svojom dvore mal dobodať muža a nátlakom manželku prinútil, aby spolu skryli telo. Dúfal, že keď budú mať spolu takéto tajomstvo, tak ho jeho žena neopustí. Király je tiež aktívny člen strany ĽSNS a vystupoval ako okresný predseda.

Polícia spod Tatier rieši vraždu, ktorú mal spáchať Jozef Király, majiteľ pohrebníctva v Poprade. Ten mal na svojom dvore dobodať istého Romana, ktorý na následky zranení umrel. Následne mal Király požiadať svoju manželku o pomoc pri zbavení sa tela.

Zaujímavosťou je, že Jozef Király dlhšie vystupoval ako okresný predseda strany ĽSNS, pričom ide o aktívneho člena strany, píše portál Cas.sk. Na fotkách je ho možné vidieť napríklad s Milanom Mazurekom.

Spoločné tajomstvo

Samotný dôvod na vraždu je veľmi zvláštny. Podľa polície sa Jozef nevedel zmieriť s faktom, že ho manželka chcela opustiť. Snažil sa ju teda „zaistiť“ tým, že spolu skryjú telo obete, vďaka čomu budú mať spoločné kriminálne tajomstvo.

Jozef Király bol zadržaný dva dni po vražde a hrozí mu 20 až 25 rokov vo väzení. Pre Televíziu Markízu sa vyjadril aj hovorca strany ĽSNS Martin Beluský. „Naša strana má nulovú toleranciu voči zlodejom a vrahom. Ak sú medializované informácie pravdivé, naša strana sa od takéhoto konania dištancuje,“ povedal.

— jor

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Norbert Bödör ide do väzby

Norbert Bödör ide do väzby

Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör v kauze Dobytkár ide do väzby. Pôvodné rozhodnutie špecializovaného trestného..