Pelikán spúšťa funkciu kombinovaných leteniek. Cestovanie by mala urýchliť a výrazne zvýhodniť

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Najväčšia slovenská cestovná kancelária Pelikán uviedla na Slovensku a v Česku inovatívnu novinku s názvom kombinované letenky. Tie umožňujú na jednej ceste kombinovať rôzne konkurenčné letecké spoločnosti, či už tradičných alebo nízkonákladových dopravcov, prípadne aj obe skupiny aeroliniek navzájom. Informovala o tom v piatok spoločnosť Pelikán v tlačovej správe s tým, že je to jej príspevok k 30. výročiu Nežnej revolúcie v novembri 1989 v bývalom Československu.

Hlavným cieľom spoločnosti je, aby Slováci a Česi vo vybraných a vhodných prípadoch cestovali kvôli odletom na vzdialenejšie letiská v susedných krajinách čoraz menej a za menej. “Kombinované letenky postupne spúšťame na trasách do destinácií najmä v obdobiach, kedy z našich dát vieme, že ceny takpovediac bežných leteniek sú práve vtedy a na tejto trase pomerne vysoké,” povedal manažér Pelikána pre vzťahy s verejnosťou Jozef Rybár.

Do svetových metropol sa tak Slováci podľa cestovnej kancelárie dostanú v celku pohodlne aj z netradičných odletových letísk pre zaoceánske lety ako Bratislava, Košice či dokonca Poprad. Česi zase aj z menších letísk.

Spoločnosť upozornila, že nový produkt prináša aj nevýhody. Najčastejšie zrejme pôjde o dlhší prestup v spojení s poznávaním destinácie, či opakovaný check-in podpalubnej batožiny a bezpečnostné kontroly na letiskách.

Spájanie rôznych dopravcov nie je v cestovnom ruchu ničím novým, no Pelikán sa chce od konkurencie odlíšiť spôsobom, akým možnosti tohto druhu cestovania zobrazuje vo svojom letenkovom vyhľadavači či ďalšom online prostredí. Ohlasovanú novinku v obmedzenej miere testoval v ostrej prevádzke už začiatkom novembra.

“Naši analytici na základe dát identifikovali neustále rastúci dopyt po cestovaní do viacerých destinácií, a to počas jednej cesty,” uviedol Martin Paľko z produktového oddelenia Pelikána a zdôraznil fakt, že aj v cestovnom ruchu podlieha správanie sa ľudí najmä trendom.

Pelikán preto už v roku 2018 zaviedol projekt s názvom Multicity letenky, ktoré umožňujú cestovateľovi navštíviť v rámci jednej cesty viacero destinácií. Aj ten bol reakciou na trend individualizácie požiadaviek od klientov.

Najväčší slovenský predajca v porovnaní rokov 2018 a 2019 zaznamenal na domácom i českom trhu medziročný nárast objemu zakúpených leteniek s viacerými destináciami až o 225 percent. “Aj to bol jeden z hlavných dôvodov, pre ktoré sme prišli s novinkou kombinovaných leteniek,” podotkol Paľko.

Kombinované letenky majú však zostať hlavne jedným zo spôsobov, akým chce Pelikán pomáhať najmä dovolenkárom s cestou po viacerých destináciách. “Veľkou výhodou sú cenové mapy priamo v našich letenkových kalendároch s presnými termínmi,” poznamenal Paľko s tým, že chcú čo najprehľadnejšie zjednodušiť a priblížiť cestovanie aj Slovákom, pre ktorých veľké zahraničné odletové letiská ako Viedeň, Budapešť, Praha či Varšava nie sú príliš dostupné.

“Takto napríklad môžete letieť do Spojených štátov, Austrálie alebo na Nový Zéland aj z Popradu,” priblížil. Novinka umožňuje spoločnosti ešte rýchlejšie reagovať aj na rôzne akcie a výpredaje leteckých spoločností, pri ktorých ako odletové letiská veľmi často vystupujú globálne dopravné uzly – od Londýna, cez Paríž a Amsterdam až po Madrid.

Vďaka kombinovaným letenkám tak budú môcť aj Slováci a Česi ešte lepšie využívať výhodné ceny zo vzdialenejších letísk bez toho, aby si dopravu do odletovej destinácie museli zabezpečiť sami. “Kalendár im nakombinuje tie najvýhodnejšie spojenia priamo z blízkeho letiska a cestujúci si tak môžu pohodlne vyberať itinerár celej cesty z dostupných termínov, na základe ich ceny,” dodal Paľko.

Podľa štatistík Pelikána sa priemerná cena letenky s viacerými destináciami pohybovala v posledných dvoch rokoch na úrovni približne 750 eur a podľa predpokladov cestovnej kancelárie by kombinované letenky mali túto sumu pomerne rýchlo a výrazne znížiť.

Pelikán tento produkt čoskoro uvedie aj v Maďarsku, Poľsku, Rakúsku a Nemecku, prípadne ho sprístupni aj v anglickej verzii a v nových krajinách, do ktorých plánuje expandovať svoj biznis.

V rámci Multicity leteniek plánuje v blízkej budúcnosti aj sprístupniť tzv. preddefinované itineráre. Slováci a Česi si tak budú môcť vyberať z konkrétnych návrhov termínov viacdestinačných ciest a zároveň vidieť ich cenu v reálnom čase online.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

VIDEO Vesmírna loď Crew Dragon sa pripojila k ISS

VIDEO Vesmírna loď Crew Dragon sa pripojila k ISS

Vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX s dvojicou astronautov amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) sa úspešne pripojila k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS). Astronauti boli pripravení v prípade problémov prevziať kontrolu, no proces sa podaril automaticky...