Biskupi: Prestaňte s tou politikou farár Kuffa!

Farár Marián Kuffa (Zdroj: Youtube)

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyzýva kňazov, aby sa politicky neangažovali. „Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka otca Mariána Kuffu, ale vo všeobecnosti aj každého klerika, ktorý by sa angažoval v činnosti alebo verejnej propagácii politických strán,“ píše sa v stanovisku KBS.

Biskupi tvrdia, že politická aktivita v stranách nie je primeraná kňazskému stavu. A to ani prostredníctvom druhých osôb „Úlohou kňaza je byť otcom všetkých veriacich, nie vodcom tých, ktorí sa hlásia k určitej strane,“ tvrdí KBS.

„Ak v spoločnosti vznikne presvedčenie, že niektorý z kňazov, aj keď z úzadia, ovláda politickú stranu, je nevyhnutné, aby všetky svoje aktivity v tomto smere bezodkladne ukončil,“ uzavreli biskupi.

Stanovisko KBS podpísali bratislavský arcibiskup a predseda KBS Stanislav Zvolenský a spišský diecézny biskup Štefan Sečka. Pripomeňme, že v stredu ĽSNS Mariana Kotlebu ohlásila predvolebné spojenectvo so 4 malými stranami, medzi nim aj s KDŽP – Aliancia za Slovensko. Predsedom strany donedávna bol Štefan Kuffa, ktorý je bratom farára Mariána Kuffu.

„Otec Marián Kuffa nie je a nikdy nebol členom našej strany a o našich krokoch a spojenectvách, ktoré sme urobili nemal tento týždeň žiadnu vedomosť a ani tušenia,” uviedla v reakcii na vyjadrenie biskupov strana KDŽP.

— ste

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...