Baránka prekvapili Harabinove reči o Smere a SNS

Štefan Harabin (Zdroj: SITA)

Včera sa odohrala spoločná tlačová beseda predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu a Štefana Harabina, volebného lídra strany Vlasť. Preberať sa mala potenciálna spoločná spolupráca, z ktorej však nakoniec nič nebude. Avšak viac ako samotný výsledok tlačovky zaujal ľudí prejav Štefana Harabina. Pre Denník S sa k téme vyjadrili politickí analytici Martin Urmanič a Ján Baránek.

Politológ Martin Urmanič tvrdí, že má z tlačovej besedy Štefana Harabina a Mariana Kotlebu zmiešané pocity. „Asi ako každý, kto ju videl. Pravdepodobne jediný, kto je s ňou spokojný je pán Harabin,“ dodáva.

Urmanič upresňuje, že Harabin ju využil na propagáciu seba a strany Vlasť. „Iba okrajovo sa týkala predmetu stretnutia a ak už pred stretnutím vedel, že spoluprácu odmieta, tak sa buď nemala konať, alebo by potom stačilo tlačové vyhlásenie o tom, že každá strana ide do volieb samostatne,“ hovorí analytik.

Jána Baránka neprekvapuje fakt, že Harabin odmietol spojenectvo s Kotlebom. „Kotleba aj Harabin majú silné egá,“ tvrdí analytik a dodáva, že také spojenectvo by jednoducho nefungovalo. Dodáva však, že sa to odmietnutie mohlo udiať trochu kultivovanejšie.

„Čo ma ale prekvapilo, je to vyhlásenie o zvýšení spolupráce so Smerom a SNS,“ prezrádza Baránek. Harabin totiž dlhodobo komunikuje o zlodejoch a mafii, medzi ktorými v minulosti zaznela aj strana Smer. Preto je tento Harabinov výrok veľmi prekvapivý.

Nevieme veľa o pozadí strany

Môže za Harabinom stáť nejaký oligarcha napojený na vládne strany? Aj takýto názor sa rozšíril na sociálnych médiách vzhľadom na Harabinove výroky.

„To by sme boli zatiaľ stále ešte v rovine špekulácií, ale je jasné, že po tom jeho včerajšom vyhlásení to človeku napadne,“ hovorí Baránek, no bližšie sa vyjadriť nevie, keďže financovanie Harabina a strany Vlasť je zatiaľ zakryté rúškom tajomstva.

— Juraj Orolín

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...