Gretzky odmietol ponuku trénovať tím Kanady na Spenglerovom pohári

Wayne Gretzky (Zdroj SITA)

Najproduktívnejší hráč histórie zámorskej hokejovej NHL Wayne Gretzky sa po viac ako dekáde nevráti na trénerskú lavičku. Päťdesiatosemročný Kanaďan odmietol ponuku stať sa hlavným koučom výberu “javorového listu” na decembrovom Spenglerovom pohári v Davose. Informáciu priniesol webový portál kanadskej televízie TSN.

Wayne Gretzky informoval Seana Burka, že nebude trénerom Kanady na Spenglerovom pohári. Nebolo to preňho jednoduché rozhodnutie a cítil sa byť poctený touto ponukou. Burke ako generálny manažér tímu sa bude musieť posunúť k plánu B,” napísal na sociálnej sieti Twitter Pierre LeBrun z TSN.

Gretzky pôsobil v pozícii trénera zatiaľ naposledy v sezóne 2008/09, keď viedol Phoenix Coyotes. Aktuálne je členom vedenia Edmontonu Oilers. Namiesto legendárneho centra by mohol plniť rolu hlavného kouča Kanady v Davose Craig MacTavish, ktorému nevyšiel nedávny angažmán v ruskom Lokomotive Jaroslavľ.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie katedrály Notre-Dame otvorili pre verejnosť

Nádvorie parížskej katedrály Notre-Dame, ktorú vlani 15. apríla zničil požiar, znovu otvorili pre verejnosť. Podľa organizácie zodpovednej za opravu gotickej stavby to umožnilo ukončenie hĺbkového čistenia priestoru, ktorého cieľom bolo odstránenie toxického oloveného prachu z nádvoria. Oznámili to..