VIDEO Reklama Coca Coly: Líčenie trans mužov, bandážovanie pŕs a latexové kostýmy

(Zdroj: youtube.com)

Po tom, ako svetoznáma spoločnosť Coca Cola spustila v maďarskej metropole kampaň na podporu LGBT komunity, sa do povedomia tunajšieho diváka dostáva ďalšou kontroverznou reklamou. Tentokrát je v nej dôraz kladený na transgender ľudí. V niektorých pasážach uvidíte bandážovanie, ktoré zabraňuje prirodzenému rastu poprsia či pomoc pri obliekaní do draq queen kostýmu.

Spomenutá reklama sa na internete objavila ešte prvého novembra. Konkrétnejšie na argentínskom twitterovom účte sladeného nápoja Sprite, ktorý patrí práve pod Coca Colu. A za približne 2 týždne si k nemu našli cestu viac ako 3 milióny divákov.

Úvodná scéna sa odohráva pred zrkadlom, pred ktorým sedí chlapec približne v pubertálnom veku a žena, ktorá je pravdepodobne jeho matkou, mu pomáha s líčením.

Druhá sekvencia patrí dvom vekovo blízkym mladým ženám. Pričom jedna tej druhej (zrejme budúcemu „mužovi“) pomáha s bandážovaním hrudníka, čo je technika, pomocou ktorej sa bráni rastu poprsia.

V nasledujúcej časti možno pozorovať opäť mladého muža, asi vo veku 20-30 rokov, ktorému staršia dáma pomáha s obliekaním sa do striedmeho ženského latexového kostýmu a s nasadzovaním farebnej parochne. Mohlo by ísť o mamu či starú mamu.

V poradí štvrtá miniscénka patrí dvom malým deťom, chlapcovi a dievčatku, ktorí kreslia v dome na zemi srdce na dúhovú zástavu, s ktorou následne pribehnú za lesbickým párom.

Neskôr už dochádza k návratu k predošlým príbehom a krátkym vyústeniam. V reklamnej kampani sa pritom ku koncu používajú heslá ako: „Hrdosť: To je to, čo cítite, keď sa niekto, koho milujete, rozhodne byť šťastný“ alebo „nie ste sami.“

Video v HD kvalite je dostupné aj na portáli youtube.

— Tomáš Dugovič

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Odoberajte náš newsletter