Hlina je „zhnusený“ z Kotlebovej aliancie: zlodeji a fašisti

Alojz Hlina (Zdroj: SITA)

Predseda kresťanských demokratov Alojz Hlina sa rozohnil pre včerajšie spájanie sa konzervatívnych a nacionalistických strán. ĽSNS Mariana Kotlebu na svoju kandidátku prizvala viaceré menšie strany, medzi nimi napríklad KDŽP, Národnú koalíciu, Priamu demokraciu alebo Doma Dobre. Hlina vo svojom statuse poukazuje aj na údajný podvod, ktorého sa mal dopustiť predstaviteľ Vladimír Chovan z Doma Dobre.

Strana ĽSNS včera ohlásila spájanie sa s menšími, podobne orientovanými stranami. Dohodu Marian Kotleba podpísal so subjektami Kresťanská demokracia – život a prosperita (KDŽP), Národnou koalíciou (NK), Doma Dobre (DD) a Priama Demokracia (PD).

Na sociálnej sieti Facebook reagoval na toto „veľké spájanie“ predseda KDH Alojz Hlina. Tvrdí, že je zhrozený a zhnusený z toho, čo chcú tieto strany prezentovať ako tvár kresťanskej politiky.

Koľko sa nás naurážali, naočierňovali.Koľko "kresťanskej lásky" som si ja od "strany bratov Kuffovcov" (tak sa…

Gepostet von Alojz Hlina am Mittwoch, 13. November 2019

Kuffovci a fašisti

„Koľko sa nás naurážali a naočierňovali,“ začína Hlina svoj status a pokračuje o tom, koľko „kresťanskej lásky“ dostal od Kuffovcov, teda strany KDŽP. Tá je zložená aj z odídencov z KDH a panuje medzi nimi a Hlinom animozita.

Predseda kresťanských demokratov ich už v minulosti obvinil zo zneužívania kostolov na zber podpisov. Teraz sa pýta, na čo to všetko bolo. „Na toto sa zbierali podpisy v kostoloch, aby sa „strana Kuffovcov“ spojila s fašistami?“ pýta sa Hlina.  

Doma dobre?

Predseda KDH však neostáva pri fašistoch, spomína tu aj zlodejov. „Predstaviteľ strany Doma Dobre – Vladimír Chovan ako minister pôdohospodárstva realizoval jeden z najväčších podvodov v histórií Slovenska,“ tvrdí.

Podľa kresťanského demokrata ide o prípad, kedy mal tento bývalý minister podvodom obrať štát o 22 hektárov pozemkov Pečnianskeho lesa. Ten sa nachádza v Petržalke, oproti parlamentu.

„Akú tvár kresťanskej politiky idú ponúkať, prezentovať?“ pýta sa Hlina.

— SITA

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...