Obeťami zrážky autobusu s kamiónom pri Nitre sú najmä deti. Slovensko zrejme čaká štátny smútok

Záchrana obetí zrážky autobusu s nákladným autom pri Nitre (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Tragická nehoda medzimestského autobusu a nákladného auta plného kameňa si na ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami vyžiadala najmenej 12 mŕtvych a 17 zranených, ale podľa záchranárov nie je vylúčené, že sa počty obetí budú ešte meniť. Na mieste je ministerka vnútra Denisa Saková. Premiér Peter Pellegrini pre tragickú nehodu prerušil oficiálnu návštevu Cypru a letí späť na Slovensko. Ohlásil pritom, že zvažuje navrhnúť vláde vyhlásenie štátneho smútku.

Pri nehode zasahujú desiatky hasičov a členov záchrannej služby. Privolané boli aj vrtuľníky, ktorým však prácu komplikuje silný vietor. Nehoda sa stala popoludní po 13. hodine pri Nitrianskych Hrnčiarovciach. Plne naložené nákladné auto sa zrazilo s medzimestským autobusom, ktorý bol podľa záchranárov plný ľudí.

Televízia Markíza informuje, že v autobuse boli najmä stredoškoláci, ktorí sa mali vracať domov zo školy. Nákladné vozidlo sa malo z doposiaľ nezistených príčin rozkývať a prejsť do protismeru. Aj keď sa vodič autobusu snažil zrážke vyhnúť, tak do neho nákladiak narazil z boku a autobus sa následne prevrátil mimo cestu.

„Niekoľko zranených osôb ošetrujú zdravotníci v spolupráci s hasičmi v evakuačnom autobuse HaZZ priamo na mieste. Na mieste príslušníci stavajú nafukovací stan pre zasahujúce zložky a zranené osoby. Situáciu na mieste komplikujú nepriaznivé poveternostné podmienky. Na mieste udalosti je aj prezident HaZZ Pavol Nereča,“ informuje Prezídium hasičského a záchranného zboru na svojom facebookovom profile.

V teréne sú aj psychológovia, ktorí majú zabezpečovať krízové poradenstvo. Všetci zranení boli prevezení do nemocníc. Psychologická pomoc bude poskytnutá aj rodinám zranených.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, ktorá okamžite zrušila svoj program a smeruje na miesto nehody, ubezpečuje, že všetky zdravotnícke zložky sú pripravené poskytnúť potrebnú pomoc a starostlivosť.

Politici vyjadrujú sústrasť

„Je mi nesmierne ľúto tragickej hromadnej dopravnej nehody neďaleko Nitry. Operačné stredisko ako aj všetky okolité nemocnice sú v pohotovosti a poskytujú prvú pomoc zraneným. Vo Fakultnej nemocnici Nitra už lekári operujú pacienta vo veľmi vážnom stave,“ informuje Kalavská.

„Správa o zrážke autobusu s nákladným autom, ktorá mala také tragické následky, v nás všetkých vyvoláva hlboký smútok. V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám,” napísala na sociálnu sieť prezidentka Zuzana Čaputová.

FOTOGRAFIE Z MIESTA NEHODYBudeme aktualizovať

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Mittwoch, 13. November 2019

„Je to strašná tragédia. Myslím na všetkých, ktorí dnes prišli o svojich blízkych. Modlím sa, aby už ďalšie obete nepribudli,“ uviedol šéf národniarov a predseda parlamentu Andrej Danko.

Podobným spôsobom medzičasom reagovalo aj hnutie OĽaNO, Michal Truban, Tomáš Drucker, Miroslav Beblavý, Andrej Kiska či Béla Bugár.

Záchranné zložky rozvážajú ľudí aj do nemocníc v Nových Zámkoch, Topoľčanoch, Leviciach a Zlatých Moravciach. Nemocnice sú podľa ministerky zdravotníctva pripravené prevziať a poskytnúť zdravotnú starostlivosť všetkým zraneným.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...