Alianca za rodinu má požiadavku na ministra Gála. Nevyhovie jej

Anton Chromík z Aliancie za Rodinu (Zdroj: SITA)

Aliancia za rodinu žiada ministera spravodlivosti Gábora Gála, aby vo veci Istanbulského dohovoru intervenoval na Súdnom dvore Európskej únie a odovzdala petíciu. Rezort však tvrdí, že petícia obsahuje mnohé nepravdy a nepochopenie zo strany jej predkladateľov.

Petícia, ktorú predložila Aliancia za rodinu na ministerstve spravodlivosti, má 16 400 podpisov. Jej organizátori žiadajú Gálov rezort, aby predložil Súdnemu dvoru EÚ pripomienky o tom, že Národná rada SR odmietla ratifikáciu dohovoru.

Aliancia podľa portálu agentúry TASR navyše chce, aby ministerstvo „odmietlo širšie pristúpenie EÚ k dohovoru a postavilo sa za suverenitu členských štátov pri Istanbulskom dohovore v čo najširšom rozsahu“.

Podľa Antona Chromíka z Aliancie za rodinu sa EÚ snaží o to, aby všetky členské štáty pristúpili k Istanbulskému dohovoru ako k celku. Chromík tvrdí, že Aliancia chce od ministra Gála, aby na Súdnom dvore Európskej únie argumentoval tým, že pristúpenie k Istanbulskému dohovoru je možné iba s jednomyseľným súhlasom všetkých členských štátov

Ministerstvo spravodlivosti však tvrdí, že petícia má v sebe nepravdy a podľa rezortu ukazuje, že jej organizátori nepochopili, o čo v prípade Istanbulského dohovoru pred Súdnym dvorom EÚ ide.

Hovorkyňa rezortu Zuzana Drobová uviedla, že konanie sa netýka ratifikácie Istanbulského dohovoru zo strany SR a netýka sa ani rozsahu ratifikácie zo strany EÚ. Drobová dodala, že keby Slovensku na súde EÚ argumentovalo tak ako požaduje Aliancia za rodinu, tak by sa pred EÚ a ostatnými členskými štátmi iba blamovalo neodborným stanoviskom.

— TOP

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Našli ste chybu? Napíšte nám na

ZACHRÁŇTE DENNÍK SLOVENSKO


Rastúca čítanosť, no klesajúce príjmy. Tento paradox súvisiaci s koronakrízou neobchádza ani Denník Slovensko. K nemu sa pridružili aj početné podpásové útoky oponentov.

Pomôcť k záchrane perspektívneho národno-konzervatívneho mediálneho projektu však môžete aj vy. Urobiť tak môžete zaslaním ľubovoľného príspevku alebo pravidelnou sumou na náš transparentný účet, prípadne na náš bežný firemný účet.
Bojujeme aj za vás. Ďakujeme.


Prispejte nám transparentne
(IBAN: SK58 0900 0000 0051 6012 9105)

Prispejte na náš bežný firemný účet anonymne
(IBAN: SK22 0900 0000 0051 7010 3099)

DENNÍK SLOVENSKO — Denník pre Slovensko

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...